Awesome Image

Materiały sypkie to charakterystyczny rodzaj ładunku, który wymaga odpowiedniego transportowania, ale nie tylko. Także i przeładunek powinien być w tym wypadku zrealizowany w sposób profesjonalny, co pozwoli uniknąć kłopotliwych strat towaru. Jakie rozwiązania proponują w tym zakresie firmy świadczące usługi przeładunkowe i jakich materiałów sypkich najczęściej dotyczy oferta?

Najczęściej transportowane materiały sypkie

Do grupy materiałów określanych jako sypkie zalicza się przede wszystkim węgiel. Jest on nadal jednym z najczęściej wybieranych paliw, dlatego jego transport realizowany jest na dużą skalę. Nie inaczej jest z materiałami sypkimi wykorzystywanymi w branży budowlanej. Spośród nich warto wyróżnić kruszywa, które pozwalają stworzyć stosunkowo trwałe podłoże, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze. Do przewożonych najczęściej materiałów sypkich zalicza się również bez wątpienia kamień i tłuczeń.

Niewielkie elementy, z których składają się kompletne ładunki, to spore wyzwanie dla firm zajmujących się transportem i przeładunkiem. Niezbędne jest bowiem zastosowanie rozwiązań, które zapobiegną utracie nawet najmniejszej części materiałów sypkich. Z tego względu sam przewóz, jak i rozładunek czy załadunek, należy powierzyć specjalistom. Do ich grona zalicza się nasza firma, która z powodzeniem realizuje wszelkie zlecenia związane z przeładowaniem wspomnianego kruszywa, węgla czy kamienia.

Do przeładunku materiałów sypkich najczęściej stosuje się nowoczesne ładowarki. Są one wyposażone w odpowiednio przystosowany do takiego ładunku czerpak, który daje możliwość szybkiego opróżnienia wagonów kolejowych z węgla czy kamienia. Czerpak pozostaje szczelny po zamknięciu, co minimalizuje wszelkie straty materiału w trakcie jego przeładowywania. Ciekawym rozwiązaniem są mobilne ładowarki umożliwiające łatwe przemieszczanie się po terenie przeładunku.

Operator ładowarki dysponujący niezbędnymi kwalifikacjami i umiejętnościami w krótkim czasie będzie w stanie zrealizować nawet duże zlecenie w zakresie przeładowania materiałów sypkich. Jest to spore ułatwienie dla firm zajmujących się transportem kruszyw, węgla, kamienia i innych ładunków tego typu. Warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą świadczącą takie usługi, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale również środki finansowe dzięki ograniczeniu ewentualnych strat podczas prac związanych z przeładunkiem materiałów sypkich.

Wyślij Wiadomość

Poproś o wycenę

  Zadzwoń !
  Odpowiemy
  na każde
  Twoje pytanie.

  Potrzebujesz pomocy?
  Zadzwoń

  +48 (024) 355 23 08